PAYLAŞ

Başkanımız Ahmet Nedim ERDEM Uluslar arası Kaporta Sektörü Sempozyumuna (The İnternational Bodyshop İndustry Symposium-IBIS) konuşmacı olarak katıldı.

IBIS, kaza onarım sektöründeki küresel aktörleri ve en yeni bilgileri yıllık küresel zirve ve bölgesel etkinliklerle bir araya getiren uluslar arası bir organizasyondur.

68.000'i aşkın aktif tamircisi, yılda 900.000 aşkın kaza sayısıyla ve de özel coğrafi konumu ile Türkiye artık küresel düzeyde hasar tamiri konusunda ana oyunculardan biri kabul ediliyor. Bu doğrultu da IBIS uluslararası Kaporta Sektörü Sempozyumu 11 Kasım 2015 tarihinde Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans merkezinde gerçekleştirildi.

Sempozyumda, sektörün önde gelen uzmanları tarafından, hasar tamirinin küresel düzeyde genel değerlendirmesi yapıldı. Türkiye pazarı verileri ve pazarın önümüzdeki 5 yıl içinde ulaşacağı tahmin edilen düzey, sigorta sektörünün beklentileri, araç üreticilerinin beklentileri, bayilerin geleceği, güvenli tamir, en iyi uygulamalar ve verimlilik ile Avrupa da ki hasar tamir gelişmeleri ve gelişmelerin Türkiye üzerindeki etkileri, Türk Sigorta pazarındaki Hasar takip ve onarım uygulamaları gibi geniş bir yelpazeye yayılan konular ele alındı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Ahmet Nedim ERDEM ve Eğitim Komisyonu üyemiz Sn. Şinasi EKİNCİOĞLU' nun konuşmacı olarak katıldığı sempozyuma; Yönetim Kurulu üyelerimiz Sn. Tamer TOPAL ve Sn. Adem İREN de izleyici olarak katılmışlardır.

Gerek Sigorta gerekse Otomotiv sektörün tüm aktörlerinin yoğun katılım gösterdiği sempozyum da SEİK Başkanı Sn. Yalçın KAYA ve SEİK üyesi Sn. Tayfun ERMETİN' de katılım sağlamışlardır.

Başkanımız Sn. Ahmet Nedim ERDEM' in yaptığı Türkiyede Eksperlik, Eksperliğin gelişim süreci ve hedefleri ve Türkiye de eksperliğin gelecek vizyonu konulu sunum yoğun ilgi görmüş ve Sn. Başkanımız sunum sonrası yoğun bir soru yağmuruna tutulmuştur. Organizatörler ve katılımcılar verilen bilgilerden duydukları memnuniyetleri dile getirmişlerdir.

Başkanımızın dünyadaki gelişmelere paralel olarak Ülkemizde de ileriki dönemde önem kazanacak olan, güvenli onarım doğrultusunda eksperlerin yakın gelecekteki rolü ve ekspersiz hasar onarım sürecinin de sakıncalarına değindiği sunumuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

İlgili Fotoğraflar

Bu sayfa en son 21.12.2015 tarihinde güncellenmiştir.

PAYLAŞ