PAYLAŞ

Sigorta Eksperleri Yeni Merkezimizin Açılışı ve 83. Yıl Plaket Törenimizi Gerçekleştirdik

24 Şubat Cumartesi Günü Saat 14:00 de düzenlenen tören ile; Dernek ve Vakfımızın eğitim, toplantı ve etkinliklerini düzenleyebileceğimiz, günün ihtiyaçlarına göre daha fonksiyonel olarak dizayn edip, güncel teknolojik ekipmanlar ile donatmış olduğumuz 2 adet eğitim ve toplantı salonu ile 1 adet genel kurul salonuna sahip İstanbul Şişli' deki yeni merkez binamızın açılışını gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Türk Sigorta Sektörü' nün tüm paydaşlarını buluşturan, kalabalık bir davetli topluluğunun katılımı ile gerçekleşen açılışımızı T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Hazine Müsteşar Yardımcısı Sayın Dr. Ahmet GENÇ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı ve Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Sayın Ender YORGANCILAR ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sigorta Eksperleri İcra Komitesi Başkanı Sayın Yalçın KAYA birlikte yaptılar.

Açılışta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Sayın Ender Yorgancılar Başkan Ahmet Nedim ERDEM ve Dernek Yönetiminin uyum içinde, hedef ve misyonları doğrultusunda çalışarak başarıya ulaşmaları ile iftihar ettiğini söyleyerek günün ihtiyaçlarına göre daha fonksiyonal olarak dizayn edilen ve İstanbul'un lokasyon olarak kolay ulaşılabilen adreslerinden bir tanesinde açılan yeni merkezin sigorta eksperleri ve Sigortacılık Sektörü' ne hayırlı olmasını diledi.

T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Hazine Müsteşar Yardımcısı Sayın Dr. Ahmet Genç ''Hem eksperlik mesleği hem de ekspertiz sigorta sektörü' nün bel kemiğidir, Biz başından beri hem ekspertize hem de eksperlik mesleğine büyük önem verdik” dedi. 2007'de çıkarılan 5684 sayılı sigortacılık kanunuyla beraber eksperlik mesleği yeni bir aşamaya geçtiğini, kanunula beraber eksperlerin yasal bir statüye kavuştuğunu ifade ederek, bundan sonrasında eksperlerin kendi gayretlerinin büyük önem taşımakta olduğunu ifade etti.

Açılış sonrasında saat 15:00' de Şişli Radisson Blu Otel' de gerçekleştirilen 83. Yıl Törenimize geçildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sigorta Eksperleri İcra Komitesi Başkanı Sayın Yalçın KAYA konuşmasında "2007 yılındaki 5684 sayılı sigortacılık kanunundan bu yana TOBB ve Sayın Müsteşarımızın da destek ve katkıları ile hayallerimizin birçoğunu gerçekleştirdik, fakat daha gerçekleşmeyi bekleyen hayallerimiz var. Bunlardan ilki ve en önemlisi yazılım” dedi.

Sigorta Şirketlerinin farklı yönetim kadroları ve çalışanlarınca da yoğun bir katılım ile gerçekleşen törenimizde Quıck Sigorta A.Ş. CEO' su Sayın Levent ULUÇEÇEN' de konuşma yaparak Eksper olmaz ise sigorta Sektörü' nün olmayacağını, Quıck Sigorta' nın prensip olarak tüm hasarlarına eksper atadığını ifade etti.

Konuşmaların ardından plaket törenine geçildi. Törende ilk olarak derneğimiz yönetimlerinde yer almış, mesleğimize hizmet etmiş, yakın zamanda kaybetmiş olduğumuz ve imkanlar dahilinde yakınlarına ulaşabildiğimiz merhum eksperlerimizin anma plaketleri verildi. Ardından törene katılan üyelerimize mesleki kıdemleri doğrultusunda plaketleri takdim edildi.

Programımız Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM' in kapanış konuşması ile sona erdi.

Açılışımıza katılamamasına karşın göndermiş olduğu telgraf ile programa katılan kıymetli konuklarımıza selam ve saygılarını ileterek mesleğimize göstermiş olduğunuz itimat, inanç ve desteği için T.C. Başbakanlık İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU' ya, etkinliğimize katılarak bizlere desteklerini esirgemeyen T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Hazine Müsteşar Yardımcısı Sayın Dr. Ahmet GENÇ' e, TOBB Başkan Yardımcısı ve Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Sayın Ender YORGANCILAR' a, TOBB SEİK Başkanı Sayın Yalçın KAYA ve Değerli SEİK Üyeleri' ne TOBB SAİK Başkanı Sayın Hüseyin KASAP' a, TOBB Sigortacılık Müdürü Sayın Mevlüt SÖYLEMEZ' e, TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Bahri Can ÇALICIOĞLU' ya, İTO Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı Sayın Levent KORKUT' a, TSEV Müdürü Sayın Mehmet KALKAVAN' a, Sigorta Bilgi Merkezi SBM Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Sayın Murat HAKSEVEN' e Quıck Sigorta A.Ş. CEO' su Sayın Levent ULUÇEÇEN' e Değerli Sigorta Şirketleri Genel Müdür Yardımcıları, Hasar Müdürleri ve Çalışanlarına, Sigorta Eksperleri Dayanışma ve Eğitim Vakfı Başkanı Sayın Fikret GÜLBAHAR' a, AGEP Üyesi, İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Sayın Turusan BAĞCI' ya, tüm Sigorta Acente Dernekleri Başkanları' na, Sektör Temsilcileri' ne Dernek üyelerimize, Dernek Yönetim Kurulu Üyelerimize, Dernek Bölge ve İl Temsilcilerimize, Değerli Basın Mensuplarına veaçılışımıza katılan ve mazeretleri sebebi ile katılamayıp iyi dileklerini ileten tüm davetlilere, gönderdikleri çiçekler ile açılışımıza renk katan herkese teşekkür ederiz.İlgili Fotoğraflar

Bu sayfa en son 6.03.2018 tarihinde güncellenmiştir.

PAYLAŞ